ru uk

м. Київ, вул. М.Бажана 8Б
ст.м. "Осокорки"
info@mcsalus.kiev.ua
Карта проїзду

Надіслати повідомлення

  • Ваше ім'я
  • Email
  • Повідомлення
  •  
- Медичний центр на Осокорках: просп. М.Бажана 8Б (044)362-0981, (050)178-7447, (068)178-7447

Ви тут:

Невропатолог, лікар нервопатолог

Отже , невропатолог лікує все , що відноситься до нервової системи , яка в свою чергу ділиться на центральну (головний і спинний мозок - ЦНС) і периферичну (всі інші нерви ) .

Тепер ближче до справи.
Кожне захворювання має характерні ознаки - симптоми. Найбільш частий симптом захворювань нервової системи - біль. Найчастіше йдеться про головний біль , але звичайно ж не залишається без уваги біль в шиї , спині , руках і ногах. При головному болю сам Бог велів йти до невропатолога , тому що велика частина голови « заповнена » головним мозком - найбільш складним і найбільш важливим органом людини . :))
І хоча , як сказав відомий доктор - «Голова - предмет темний і дослідженню не підлягає» , в деяких випадках все ж вдається з'ясувати причину головного болю і найкраще це виходить у невропатолога .

Біль у шиї . У переважній більшості випадків при болю в шиї потрібно йти на прийом до невропатолога і не тому , що шия знаходиться в безпосередній близькості до голови, а тому , що там , в глибині шиї , всередині хребетного каналу є свій мозок , але не головний , а спинний . А ще , що не маловажно , шия , як і весь хребет , дуже багата спинномозковими корінцями , які відомі обивателю по такій проблемі як радикуліт. Хто лікує радикуліт ? - Ну звичайно ж невропатолог ! До речі , радикуліти - це вже патологія периферичної нервової системи.

Спина ( грудний відділ ) і поперек. Ну, тут майже кожен поважаючий себе пацієнт знає , що при болях у спині або коли « скрутить » поперек, потрібно йти або до бабки або офіційного мануальника , які « потопчуть » , поб'ють , покрутять і радісно повідомлять , що диск - вправлений ! Є правда , ще один вибір - піти до невропатолога і краще відразу , а не після бабки або мануальщика . Просто , прогноз на одужання в цьому випадку буде більш позитивний . Найчастіше болі в шиї , спині , попереку в народі іменують остеохондрозом , зрідка - радикулітом .

Болі в руках і ногах. У цьому випадку так само обстеження краще почати з відвідин невропатолога . Найбільш часто такі болі обумовлені патологією периферичної нервової системи - периферичних нервів або , принаймні , є ознаки їх роздратування. А якщо крім болю є ще що-небудь , наприклад , оніміння або навпаки підвищена чутливість , або інші незвичайні відчуття і вже тим більше слабкість м'язів , тоді потрібно не просто йти , а швидше навіть бігти до невропатолога !

Окремо зупинимося на такому симптомі , як м'язова слабкість ( слабкість м'язів , парез , параліч) . Дуже важливий симптом . І зовсім не важливо , ослабла один м'яз на обличчі або вся нога , наприклад , і в тому і в іншому випадку потрібно терміново йти до невропатолога . Це вірна ознака серйозного неврологічного захворювання. Якого саме - вам відповідь лікар. Як правило , вже після першого огляду діагноз відомий. Найбільш часті причини парезів і паралічів - неврит лицьового нерва , інсульти , крововиливи , розсіяний склероз та інші демієлінізуючі захворювання , майже всі спадкові хвороби ЦНС , більшість аутоімунних захворювань і нейроінфекції , пухлини ЦНС.

Які ще скарги змусять йти до невропатолога ?
Звичайно ж , будь-яке запаморочення , нестійкість у вертикальному положенні і хиткість при ходьбі. І якщо отоларинголог ( ЛОР ) вже вас проконсультував , тоді без консультації невропатолога просто не обійтися. У будь-якому випадку , коли є запаморочення , потрібно виключити патологію судин шиї або поразка деяких ділянок головного мозку.

Пару слів про порушення зору. Двоїння в очах , раптово виникло косоокість або порушення зору , яке не корегують очками - прямі показання до термінової консультації невропатолога . Майже завжди зазначені симптоми є ознаками органічного ураження ЦНС.

Шановний читач , це ми з вами тільки частина симптомів згадали , скажімо так , найпростіших або найочевидніших . Насправді , в житті вони рідко з'являються поодинці. Найчастіше - вони не настільки яскраві і майже завжди присутні в «повному асортименті ».

У нашому медичному центрі " САЛЮС " Ви можете записатися на консультацію нервапотологу , і отримати якісну консультацію нервапатолога в Києві